Let's talk

Fajną płytę wczoraj słuchałem…
Wasze recenzje, rekomendacje ostatnio zasłyszanych nowych płyt i utworów.

Moderator: djk

Post Reply
Anek

Let's talk

Post by Anek » 6 Nov 2011, o 16:33

Wybaczcie, że angielski tytuł wątku, ale niech to będzie odpowiednik "Kawiarenki" [na na na]. Coldplay za mną ostatnio chodzi, więc to dlatego ... wracając do tematu ... skoro nasz kochany Admin założył nam oddzielny dział do pogaduch, to może warto jakoś wypełnić to miejsce ;)

Mam mały pomysł.
W tym roku wyszło mnóstwo ciekawych płyt [zresztą jak co roku] i może z tej okazji zróbmy małe podsumowanie naszych TOPów. Może nie dziś i nie za tydzień, ale już w grudniu warto by zacząć robić mały rachunek tegorocznych odkryć muzycznych? Fajnie by było gdyby każdy z Nas wybrał 5 lub 10 najlepszych płyt tego roku bądź takich, które dopiero w tym roku udało Nam się odkryć i wrzucił tutaj swoją listę, i może akurat jakieś tytuły się powtórzą i któraś z naszych ulubionych płyt będzie na szczycie listy najlepszych płyt wg. Forum LPMN? Co Wy na to? ;)
The lunatic is in my head

Marcin

Re: Let's talk

Post by Marcin » 7 Nov 2011, o 00:38

JA NIE MAM CZASU, JA PRACUJĘ PONAD SIŁY LUDZKIE :!: :!: :!:

wlampart

Post by wlampart » 7 Nov 2011, o 11:34

Tylko tak realnie patrząc, to ile osób weźmie udział w takiej zabawie. Cztery, pięć? W takim przypadku podsumowania nie mają sensu. Na zaprzyjaźnionym forum jest mnóstwo różnych list i rankingów. Sam bawię się w głosowanie na cotygodniową listę przebojów, oraz na Forumową Listę Płyt (warto zajrzeć). Poza tym na naszym forum jest dział Nasze własne topy, plebiscyty, rankingi i jest on kompletnie martwy. U nas miało by sens po prostu wpisywanie swoich typów, w formie listy, albo krótkich recenzji, ale na podsumowania to bym się nie nastawiał. Oczywiście to tylko moje przemyślenia. Niczego nie narzucam.
Just a runaway

Anek

Post by Anek » 7 Nov 2011, o 16:56

ehh ... w sumie masz rację.

olaf

Post by olaf » 8 Nov 2011, o 17:31

no to ja sie wpisze. trabilem o tym od dawna, ale teraz troche wiecej na temat. jako ze bardzo lubie salatki najlepiej francusko-francuskie niezaleznie od wieku utworu - zauroczyl mnie ten album
http://www.empik.com/weekend-in-paris-v ... 0,muzyka-p
w sumie atmosfera paryza sprzed lat z knajpkami, artystami, cyganeria francuska, muzyka typowo francuska, a nawet bym rzekl paryska. muzyka zrownowazona, kilka styli ale wszystkie wiazace sie ze soba, czy to przez nowe wykonanie w nowym aranzu, czy przez instrumentarium z typowo francuska harmonią, czy przez nawiazanie do znanych francuskich utworow. TO SIE SŁUCHA :D dobrze ze 2 plyty w albumie, a nie jedna, wiecej przyjemnosci za jednym podejsciem. dosc ze juz chyba ze 3 tygodnie non stop mi leca na zmiane i nie znudzilo mi sie :)

mojaem

Post by mojaem » 8 Nov 2011, o 22:53

a jak się zapatrujecie na to ?
http://muzyka.interia.pl/rock/news/40-l ... 1718478,46
Uwielbiam "CEPELINÓW", ale czy akurat ten utwór byłby u mnie pierwszy...polemizowałabym

Marcin

Post by Marcin » 8 Nov 2011, o 23:25

mojaem wrote:a jak się zapatrujecie na to ?
Uwielbiam "CEPELINÓW", ale czy akurat ten utwór byłby u mnie pierwszy...polemizowałabym
Ja TO kocham :)

krupolek

Post by krupolek » 9 Nov 2011, o 15:50

hej
Zakupiłem dziś nowy Cloldplay, czeka w samochodzie na odsłuch w drodze do domu.
uśmiechnij się :-)

mojaem

Post by mojaem » 9 Nov 2011, o 23:03

krupolek wrote:hej
no ciekawe, ciekawe.... dużo różnych opinii słyszałam

wlampart

Post by wlampart » 10 Nov 2011, o 00:17

Jakoś nie mam kompletnie natchnienia do pisania. Tak więc, żeby zaznaczyć obecność w wątku, do którego powstania sam się niejako przyczyniłem, wklejam listę płyt, których z największą przyjemnością słuchałem w tym tygodniu. No bo od jutra to już tylko Sade, Sade i Sade... ;)

1. Pat Metheny - Secret Story
2. Basia - From Newport To London: Greatest Hits Live …And More
3. King Crimson - Discipline
4. Sade - Lovers Rock
5. Sade - Soldier Of Love
6. Poluzjanci - Trzy Metry Ponad Ziemią
7. Queen - The Works
8. Steven Wilson - Grace For Drowning
9. Kombi - Kombi 4
10. Anna Maria Jopek & Friends with Pat Metheny - Upojenie
11. Monika Borzym - Girl Talk
12. Sade - The Ultimate Collection
Just a runaway

wlampart

Post by wlampart » 10 Nov 2011, o 00:25

Marcin wrote:
mojaem wrote:a jak się zapatrujecie na to ?
Ja TO kocham :)
A ja, dla odmiany, nie uwielbiam Cepelinów. Nawet nie mam w kolekcji ani jednej ich płyty (Shame on me! ;) ). Choć pewnie w końcu sobie kupię ;) Ale ten utwór to mistrzostwo świata. Kwintesencja tego, co w muzyce najlepsze. Jeden z moich przebojów wszechczasów.
To w końcu jak się pisze: "wszechczasów" czy "wszech czasów" ?
Just a runaway

olaf

Post by olaf » 10 Nov 2011, o 02:13

krupolek

Post by krupolek » 10 Nov 2011, o 13:06

krupolek wrote:hej
Album wysłuchany 3 razy, pierwsze wrażenia- wciągnął mnie muzycznie i dźwiękowo. Na razie się wgryzam i szukam smaczków ale zapowiada się pysznie :)

krupolek

Post by krupolek » 10 Nov 2011, o 13:09

wlampart wrote:Jakoś nie mam kompletnie natchnienia do pisania. Tak więc, żeby zaznaczyć obecność w wątku, do którego powstania sam się niejako przyczyniłem, wklejam listę płyt, których z największą przyjemnością słuchałem w tym tygodniu. No bo od jutra to już tylko Sade, Sade i Sade... ;)

1. Pat Metheny - Secret Story
2. Basia - From Newport To London: Greatest Hits Live …And More
3. King Crimson - Discipline
4. Sade - Lovers Rock
5. Sade - Soldier Of Love
6. Poluzjanci - Trzy Metry Ponad Ziemią
7. Queen - The Works
8. Steven Wilson - Grace For Drowning
9. Kombi - Kombi 4
10. Anna Maria Jopek & Friends with Pat Metheny - Upojenie
11. Monika Borzym - Girl Talk
12. Sade - The Ultimate Collection
oj tak od jutra tylko Sade :-) czekamy ...

Anek

Post by Anek » 10 Nov 2011, o 21:16

wlampart wrote: A ja, dla odmiany, nie uwielbiam Cepelinów. Nawet nie mam w kolekcji ani jednej ich płyty (Shame on me! ;) ). Choć pewnie w końcu sobie kupię ;) Ale ten utwór to mistrzostwo świata. Kwintesencja tego, co w muzyce najlepsze. Jeden z moich przebojów wszechczasów.
To w końcu jak się pisze: "wszechczasów" czy "wszech czasów" ?
"wszech czasów" ;)

Zeppelin są bardzo bardzo w moim klimacie, ale nie wiem czy "Stariway ..." jest tą wszech czasową piosenką. No, ale ... ;)

olaf

Post by olaf » 15 Nov 2011, o 03:58

nikt wiecej ? tylko wiadomosci reszta slucha? :mrgreen:

wlampart

Post by wlampart » 17 Nov 2011, o 23:29

No właśnie... Co u Was w tym tygodniu na patefonach?
Do mnie przyleciał m.in. nowy Gavin Degraw - Sweeter (z genialnym Not Over You), stary Ric Ocasek - This Side of Paradise, a poza tym, to chyba najbardziej wciągnęły mnie płyty Beady Belle - At Welding Bridge (głównie za sprawą Diamond In The Rough ze SJC 11) i America - Back Pages.
Just a runaway

olaf

Post by olaf » 18 Nov 2011, o 00:00

Hodor

Post by Hodor » 18 Nov 2011, o 00:12

A ja przedłużyłem pobyt w Berlin aby kupić sobie nową Kate Bush - 50 Words For Snow. Jutro posłucham i może się podzielę wrażeniami ;)
Actus hominis, non dignitas iudicetur

mojaem

Post by mojaem » 18 Nov 2011, o 00:54

Hodor wrote:A ja przedłużyłem pobyt w Berlin aby kupić sobie nową Kate Bush - 50 Words For Snow. Jutro posłucham i może się podzielę wrażeniami ;)
podziel się,podziel...będzie ciekawie

Hodor

Post by Hodor » 20 Nov 2011, o 18:03

Hodor wrote:A ja przedłużyłem pobyt w Berlin aby kupić sobie nową Kate Bush - 50 Words For Snow. Jutro posłucham i może się podzielę wrażeniami ;)
Miałem napisać więc piszę.
Nowy album Kasi Krzak jest niezwykle spokojny, wręcz melancholijny. Głównym instrumentem na płycie jest fortepian (piękny zresztą). Piosenki są utrzymane raczej w stylu jazzowym z dodatkiem delikatnego rocka. Sama Kate świetnie śpiewa. W kilku utworach towarzyszą jej inni wokaliści. Czy to własny syn Albert czy wreszcie Elton John w świetnym „Snowed In At Wheeler Street”. Album idealnie nadający się na zimowe wieczory. Choć to nie jest moja ulubiona Kate z początków jej kariery to mimo to album polecam. Naprawdę warto.
Sam się zdziwiłem, że tak mnie się spodobały te kompozycje.

mojaem

Post by mojaem » 20 Nov 2011, o 22:19

Hodor wrote:
Miałem napisać więc piszę.
Nowy album Kasi Krzak jest niezwykle spokojny, wręcz melancholijny. Głównym instrumentem na płycie jest fortepian (piękny zresztą). Piosenki są utrzymane raczej w stylu jazzowym z dodatkiem delikatnego rocka. Sama Kate świetnie śpiewa. W kilku utworach towarzyszą jej inni wokaliści. Czy to własny syn Albert czy wreszcie Elton John w świetnym „Snowed In At Wheeler Street”. Album idealnie nadający się na zimowe wieczory. Choć to nie jest moja ulubiona Kate z początków jej kariery to mimo to album polecam. Naprawdę warto.
Sam się zdziwiłem, że tak mnie się spodobały te kompozycje.
a to mnie kusisz... ;)

wlampart

Post by wlampart » 20 Nov 2011, o 23:03

Mnie tam kuszenie nie potrzebne ;) Aczkolwiek zachęta spod pióra Hodora, to zawsze coś. Kupię jutro, posłucham i, mam nadzieję, będę zadowolony ;)
Just a runaway

Hodor

Post by Hodor » 21 Nov 2011, o 00:46

wlampart wrote:Mnie tam kuszenie nie potrzebne ;) Aczkolwiek zachęta spod pióra Hodora, to zawsze coś. Kupię jutro, posłucham i, mam nadzieję, będę zadowolony ;)
Panie Wlampart niech Pan mi tu nie robi koło pióra. Co to ma znaczyć? Żądam wyjaśnień ;) :D

krupolek

Post by krupolek » 28 Nov 2011, o 11:37

w temacie płyt - wczoraj odwiedziłem Media Markt i natknąłem się na wyprzedaż płyt -od 5 zł, nabyłem płytę Gabin - Third and Double za 15 zł , przecenioną z 45 zł.
I się zasłuchuję w niej od wczoraj.

Post Reply