Let's talk

Fajną płytę wczoraj słuchałem…
Wasze recenzje, rekomendacje ostatnio zasłyszanych nowych płyt i utworów.

Moderator: djk

Hodor

Re: Let's talk

Post by Hodor » 18 Mar 2019, o 16:32

Wrzucam obrazek z płytami, które kręciły się ostatnio w mym odtwarzaczu :D
Image

Manfred Mann's Earth Band - wspominałem o urodzinach i chęci wysłuchania Blinded By The Light. Bez łachy, sam se włączyłem ;) :)
Manfred Mann Chapter Three - postanowiłem, że jeszcze chce mi się Manna i cofnąłem się do jego wcześniejszego zespołu i kapitalnego jazz-rocka.
Propaganda - któregoś pięknego dnia przyponiałem sobie o nieprawdopodobnie wciągającym i hipnotyzującym kawałku tej niemieckiej grupy. Chodzi czywiście o Dream Within A Dream. A i reszta na tym albumie jest niczego sobie.
Peter Gabriel - często wracam. Mercy Street przepiękne :). Poszedł podstawowy album plus jedna koncertowa płyta.
John Miles - to przypomnienie po wielu latach. Już zapomniałem jak fajna jest ta płyta. Szkoda, że u Niedźwiedzia możemy z tego albumu usłyszeć tylko Music.
Jan Garbarek - na koniec wyśmienity jazzowy saksofonista. Ten konkretny album jest raczej smoothowy i spokojny, z maleńką nutką szaleństwa w środku jego trwania.
O! Tego między innymi słuchałem ostatnio.
Actus hominis, non dignitas iudicetur

wlampart

Post by wlampart » 18 Mar 2019, o 20:41

Dzisiaj, dokładnie w 15. rocznicę premiery, przede wszystkim:

Image

A co poza tym?
To może przy okazji.
Just a runaway

Hodor

Post by Hodor » 19 Mar 2019, o 00:03

wlampart wrote:
18 Mar 2019, o 20:41

Image

A co poza tym?
To może przy okazji.
Pięknie, ale przez te piętnaście lat byłem przekonany, że ten album wyszedł 15 marca. Hmmmmm :roll:

wlampart

Post by wlampart » 19 Mar 2019, o 09:05

Hodor wrote:
19 Mar 2019, o 00:03
wlampart wrote:
18 Mar 2019, o 20:41

Image

A co poza tym?
To może przy okazji.
Pięknie, ale przez te piętnaście lat byłem przekonany, że ten album wyszedł 15 marca. Hmmmmm :roll:
Ja informacje zaczerpnalem z oficjalnego profilu GM.
Just a runaway

olaf

Post by olaf » 19 Mar 2019, o 13:38

no dobra, podkusiliscie mnie, dzis sobie wezme do domu takie trzy "starosci", na pare dni stykna,bo ja slucham wielokrotnie plyty jak misie podoba...

Image

Hodor

Post by Hodor » 19 Mar 2019, o 19:31

Jeśli idzie o Sledge'a, to miałem (mam?) jego album I'll Be Your Everything, ale baaaardzo dawno do niego nie wracałem. Muszę poszukać.
The Fortunes to chyba takie popowe, melodyjne pitu-pitu? Nie bardzo znam, choć nazwa obiła mi się o uszy. W wolnej chwili sprawdzę jak chłopaki "grajo" :)
Chwileczkę, czy to nie ci od Seasons In The Sun?

olaf

Post by olaf » 19 Mar 2019, o 19:41

ano.
choc ten utwor wole w tej wersji :)
https://www.youtube.com/watch?v=-tPcc1ftj8E :P
za pare dni po tych plytach siegne po drifters, mamas&papas, three degrees... po co mi jakies wspolczesne w wiekszosci badziewne plyty, jak takie perelki z dawnych lat leza nie sluchane...

Hodor

Post by Hodor » 23 Mar 2019, o 19:42

I co? Niczego nie słuchata? :lol:

wlampart

Post by wlampart » 24 Mar 2019, o 15:36

Kartka z kalendarza.
65 lat kończy dziś popularny prezenter Marek Niedźwiecki ;)

W związku z tym dzisiaj słucham:

Image

1984 rok, moje początki z Listą i w ogóle jeden z ulubionych roczników.
Moja Lista Marzeń - jedna z najlepszych składanek Redaktora
Do tego trzy z tych albumów, które najbardziej się z nim kojarzą i są pewnie bardzo wysoko na jego prywatnej liście płyt wszech czasów.
Just a runaway

krupolek

Post by krupolek » 24 Mar 2019, o 19:09

65 lat, wiek emerytalny :-) kiedy to zleciało ?? ostatnio przeglądałem pierwsze książki o Liście, pisał je jak miał 40 kilka lat....i tam zastanawiał się jak jeszcze długo to jeszcze potrwa, radio, Lista ...
uśmiechnij się :-)

Hodor

Post by Hodor » 27 Mar 2019, o 10:33

Wczoraj i dziś grają u mnie:
Image
Scott Walker - niezwykle przykra wiadomość o śmierci tego wspaniałego muzyka. Kapitalny głos. Scott 4 jest moim ulubionym albumem tego Artysty.
Tony Banks - dziś z kolei urodziny serca Genesis, którym niewątpliwie był (jest) Tony Banks. Ostatnio prezentowałem na fotografii jego album debiutancki, który w mym mniemaniu jest jego najlepszym. Jednak żeby nie być monotonnym dziś zagram Still, który też lubię.
Riverside - ostatnia ich płyta. Ktoś tu ostatnio wspominał by się zapoznać. Powiem tak. Są momenty, ale ogólnie nie zachwycił mnie ten album.
Stevie Nicks - za trzy dni zostanie wprowadzona do Rock & Roll Hall Of Fame. Trzeba to uczcić :D

olaf

Post by olaf » 27 Mar 2019, o 21:39

a ja musze sobie zamowic
https://www.amazon.fr/Juste-Peu-dAmour- ... B07NRFVBDN
swietna plyta jak dla mnie :)

olaf

Post by olaf » 28 Mar 2019, o 14:57

no i na swieta plyta przyjedzie wraz z kumpelą do kraju :)

olaf

Post by olaf » 19 Apr 2019, o 09:33

juz dostalem, teraz mi lata :)

Image

Image

Image

Hodor

Post by Hodor » 20 Apr 2019, o 11:18

Płyty, które w święta na bank u mnie zagrają.
Image
Peter Gabriel i jego przepiękna płyta Passion. Pierwszy raz usłyszałem bodaj w Wieczorze Płytowym w 1989. Przyznam, że nie od razu przypadło mi do gustu, ale kilka lat później zakochałem się w tym albumie i przy Wielkanocy gra zawsze od 25 lat.
Marillion i cudowne Easter, które wczoraj mogliśmy posłuchać w MC. Reszta płyty też nie kiepska.
David Sylvian, o którym również wspominałem wczoraj. Nie mogę się ostatnio uwolnić od tej płyty. Przecudowna.
Max Richter. To jedna z moich płyt roku 2017. Piękna muzyczna podróż.
Brian Eno i czwarta część ambientowej opowieści. Cisza, minimalizm, marzenie, odpoczynek.
George Michael. Mówiłem, że bez łachy i sam sobie włączę They Won't Go When I Go. Znakomity album.

wlampart

Post by wlampart » 24 Apr 2019, o 19:28

Image

Hackett, bo do koncertu coraz bliżej, SJC, bo lubię, a poza tym to dzisiaj jest 24 kwietnia :)
Just a runaway

Hodor

Post by Hodor » 27 Apr 2019, o 16:49

Przesłuchałem tego Parsonsa.
Otwieracz zapowiada coś ciekawego. To wypisz-wymaluj muzyka ilustracyjna do jakiegoś filmu.
Później jest już gorzej. To album stricte balladowy, Parsonsa ciągnie wyraźnie do dawnych dokonań gdzieś od Eye In The Sky (As Lights Fall jest uderzająco podobny ) do Gaudi, tyle że z o wiele marniejszym efektem końcowym.
Takie Soiree Fantastique idealnie nadaje się na pożegnalny dancing dla seniorów w którymś z nadmorskich sanatoriów, ewentualnie do jakiejś nędznej komedii romantycznej. Ale już taki Requiem mnie zaciekawił swoim klimatem trochę w stylu noir. No i bardzo ładna ta ballada z Grammem na wokalu, choć do takiego Old and Wise jej baaardzo daleko.
Ogólnie jak dla mnie zbyt mało elektroniki, za to nawet ładne orkiestracje. Wspominałem już wcześniej, że brakuje Woolfsona jak cholera.
Ten album na pewno nie jest padaką, jest przeciętny. Ani koszmarny ani znakomity. Dla mnie muzyka tła i nic więcej.
Na sam koniec. Niepokoją mnie trochę tytuły utworów i w części ich wymowa. Czyżby Parsons wiedział, że to jego ostatnia płyta?

Julia...

Post by Julia... » 27 Apr 2019, o 21:57

Hodor wrote:
27 Apr 2019, o 16:49
Przesłuchałem tego Parsonsa.
Otwieracz zapowiada coś ciekawego. To wypisz-wymaluj muzyka ilustracyjna do jakiegoś filmu.
Później jest już gorzej. To album stricte balladowy, Parsonsa ciągnie wyraźnie do dawnych dokonań gdzieś od Eye In The Sky (As Lights Fall jest uderzająco podobny ) do Gaudi, tyle że z o wiele marniejszym efektem końcowym.
Takie Soiree Fantastique idealnie nadaje się na pożegnalny dancing dla seniorów w którymś z nadmorskich sanatoriów, ewentualnie do jakiejś nędznej komedii romantycznej. Ale już taki Requiem mnie zaciekawił swoim klimatem trochę w stylu noir. No i bardzo ładna ta ballada z Grammem na wokalu, choć do takiego Old and Wise jej baaardzo daleko.
Ogólnie jak dla mnie zbyt mało elektroniki, za to nawet ładne orkiestracje. Wspominałem już wcześniej, że brakuje Woolfsona jak cholera.
Ten album na pewno nie jest padaką, jest przeciętny. Ani koszmarny ani znakomity. Dla mnie muzyka tła i nic więcej.
Na sam koniec. Niepokoją mnie trochę tytuły utworów i w części ich wymowa. Czyżby Parsons wiedział, że to jego ostatnia płyta?
Ja też przesłuchałam i...Nie, nie żałuję przeciwnie...bardzo Wam dziękuję 🙂

wlampart

Post by wlampart » 28 Apr 2019, o 19:39

No to ja też bardzo Wam dziękuję :)

A jesli chodzi o nowy album Alana Parsonsa, to bardzo mi się podoba. Jest dużo nawiązań do twórczości APP, a utwór zamykający płytę to prawdziwa rewelacja.
Just a runaway

Hodor

Post by Hodor » 7 May 2019, o 22:02

Wczoraj byłem na koncercie Steve'a Hacketta. Powiem tak. Dawno nie było tak, że po koncercie nie mogłem zasnąć do czwartej nad ranem.
Przecudowny występ. Wspomnienia, wzruszenie, podziw, niedowierzanie.
Selling England By The Pound - ponadczasowe, zagrane chwilami inaczej niż na płycie, ale wspaniale.
Przy mojej ukochanej płycie Steve'a czyli Spectral Mornings poryczałem się czyli od początku miałem spłakany wieczór ;)
Zazdroszczę Wojtkowi, że ten koncert dopiero przed nim.
GE-NIAL-NY!

olaf

Post by olaf » 13 May 2019, o 09:22

Nie wiem jak wam, ale mi sie bardzo podoba nowa plyta snowy white'a.
kiedy i z kim wystepowal to chyba nie trzeba przypominac, a "the situation" jest dla mnie super plyta :)

a przy okazji zespol ktory zawsze lubilem : laid back wydał "healing feeling" i tez mi sie bardzo podoba ta plyta, utwory takie "od niechcenia" :)

iśka

Post by iśka » 13 May 2019, o 18:45

dla mnie też znakomita, wielokrotnie słuchana :mrgreen:

olaf

Post by olaf » 14 May 2019, o 10:04

iśka wrote:
13 May 2019, o 18:45
dla mnie też znakomita, wielokrotnie słuchana :mrgreen:
cieszem siem :D
to przy okazji ci podrzuce nowa plyte ari lennox - shea butter baby. takie slodkie nudziarstwo,ale podoba misie ;)

wlampart

Post by wlampart » 14 May 2019, o 19:42

W końcu się zabrałem za słuchanie:
Image

Z nowości chyba Melissa i Joe Jackson najczęściej u mnie grają. Ze Spotify, więc zdjęć nie pokażę 😉
Just a runaway

Post Reply