Kasia z Małym Księciem

Informacje co też się dzieje na światowych listach przebojów oraz festiwalach. Redagują sami uczestnicy niniejszego forum.

Moderator: djk

Post Reply
User avatar
Fresh
Posts: 80
Joined: 19 Apr 2009, o 05:26
Location: Łódź
Contact:

Kasia z Małym Księciem

Post by Fresh »

Image

ROSJA: 11-letnia Ekaterina Ryabova wygrała finał rosyjskich preselekcji do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Juniorów, który odbędzie się w listopadzie w Kijowie.

Katya z piosenką "Malenkiy Prints" (Mały książę) pokonała dziewiętnastu innych uczestników zdobywając ponad 12% wszystkich głosów, które oddali wspólnie widzowie i jury.

Gościnnie wystąpili m.in. Dima Bilan i Valeriya.

Dwugodzinne widowisko pokazały na żywo aż trzy rosyjskie stacje: Rossiya, skierowana dla zagranicy RTR Planeta i dziecięca Bibigon.

Rosja bierze udział w JESC od 2005 r., czyli od trzeciej edycji i zawsze kończyła rywalizację w top 10:

2005 - Vlad Krutskikh & Street Magic - 9
2006 - Sisters Tolmachevy - 1
2007 - Alexandra Golovchenko - 6
2008 - Mikhail Puntov - 7

Polska, mimo bogatej tradycji dziecięco-młodzieżowych festiwali, wystartowała tylko w dwóch pierwszych edycjach JESC w latach 2003-04. W obu Konkursach zajęliśmy ostatnie miejsce.

Przez te kilka lat, zarówno z JESC, jak i ze skandynawskiego MGP Nordic, pojawiło się co najmniej kilkanaście przebojowych piosenek. Dwie z nich dotarły na pierwsze miejsca oficjalnych list singli: Thor! z "Een Tocht Door Het Donker" we Flandrii w 2006 r. i The BlackSheeps z "Oro Jaska Beana" w Norwegii w 2008 r.

Post Reply